Oświetlenie na tarasie i nie tylko

Nasz dom posiada również ważne części zewnętrzne, takie jak wejście, ganek, taras czy balkon. Latem miło jest posiedzieć w takim miejscu nawet do późnych godzin wieczornych, a gdy ktoś podchodzi do drzwi to chcemy móc go zobaczyć zanim otworzymy, rozwiązaniem, które wygląda pięknie w takich miejscach jest oświetlenie podłogowe. Montuje się kilka niewielkich lampek, które wspaniale podświetlają przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy pamiętać, że jeśli planujemy zamontowanie oświetlenia na zewnątrz, to powinniśmy wybrać do tego odpowiedni sprzęt. Punktowe lampy z przeznaczeniem do  wnętrza domu są wytrzymałe, bo muszą być odporne chociażby na to, że się po nich chodzi, jednak poza domem nasze źródełka światła są narażone na oddziaływanie rozmaitych, czasem skrajnie trudnych warunków atmosferycznych. Z tego powodu warto wybierać produkty, które istotnie mają sprawdzić się w takich sytuacjach, są one bowiem odpowiednio wzmocnione.

Pamiętajmy również o dobraniu koloru światła, który pięknie podkreśli przestrzeń. Warto także zwrócić uwagę, aby żarówki były w takim oświetleniu ledowe, z uwagi na żywotność oraz energooszczędność, gdyż będą to światełka, które z pewnością często będą zapalone. Będzie to więc patrzenie przyszłościowe, aby nie narażać się na nadmiernie duże koszta.

Inne oświetlenie zewnętrzne

Pośród innych możliwości oświetlenia zewnętrznych części domu znajdują się oczywiście plafony, ale również rozmaite lampy z czujnikiem ruchu, które odpowiednio zapalają się, gdy ktoś porusza się w ich zasięgu. W ten sposób również oszczędzamy energię, gdyż jeśli nikt nie przechodzi koło domu, to światło po prostu się nie pali. Nie trzeba go zapalać i pamiętać o gaszeniu.

Możliwości dobrania oświetlenia na zewnątrz naszego domu jest sporo. Z pewnością każdy dobierze najdogodniejszą dla siebie opcję. Niekiedy ciekawym rozwiązaniem okazuje się oświetlenie podłogowe na zewnątrz w połączeniu, z takim z czujnikiem ruchu. To ostatnie stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem, więc z pewnością warto je mieć. Pamiętajmy jednak, że światło powinno mieć swój własny charakter i pasować do całego domu. Dlatego przed dokonaniem wyboru dokładnie się zastanówmy i wybierzmy to na co będzie nam miło patrzeć przez kolejne lata, gdy będziemy w tym miejscu mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *